Často kladené otázky

Často kladené otázky

Bolesť zubov nie je správnym indikátorom, aby ste navštívili zubného lekára. Zubný kaz nie je bolestivý, bolestivá môže byť až infekcia a zápal zubnej drene. Cieľom preventívnej prehliadky je diagnostikovať kazy a iné problémy čo najskôr. Riešenie problémov v skorom štádiu je jednoduchšie, rýchlejšie, s lepšou prognózou a pre pacienta lacnejšie.

Z panoramatickej RTG snímky a detailných malých intraorálnych snímok. V prípade potreby 3D CT. Mikroskopickej diagnostiky a fotiek z kamery pripojenej na mikroskop. Následne pacientovi ukážeme snímky a fotky a vysvetlíme jeho zdravotný stav v ústnej dutine, pôvod a vývoj problémov a možné následky. Navrhneme rôzne alternatívy liečby. V prípade komplexných rekonštrukcii, pacienta fotíme v malom ateliéry, aby sme vedeli v počítači vytvoriť nový design jeho zubov. Pacientovi spravíme odtlačky, aby sme si vytvorili študijný diagnosticky sadrový model.

Príjemné prostredie a milí personál nájdete dnes v mnohých zubných ambulanciách. My ponúkame navyše precízne ošetrenie pod mikroskopom. Zameriavame sa na kvalitu ošetrenia, nie na rýchlosť. Ak hľadáte detailnú diagnostiku a komplexné precízne ošetrenie, ktoré vám dlho vydrží, tak sme tu pre vás.

Pretože ak ošetrujeme niečo čo poriadne nevidíme, tak len dúfame že je to ošetrené správne. Pomocou zväčšenia vidíme množstvo detailov a preto má naše ošetrenie pod mikroskopom vyššiu úspešnosť, lepšiu prognózu a krajšiu estetiku.

Nie, všetky ošetrenia robíme v lokálnej anestézia a pacient nič necíti. U nás je možná aj celková anestézia.

Pacienti sa väčšinovou boja bolesti alebo z toho ako ich zuby budú nakoniec vyzerať. Ak raz skúsite bezbolestné ošetrenie s anestéziou, poležiačky a pri príjemnej hudbe, tak zistíte, prečo nám veľa pacientov pri ošetrení zaspáva a relaxuje.

Je niekoľko spôsobov ako doplniť chýbajúci zub, viacero zubov alebo všetky zuby. Až na základe vyšetrenia vieme navrhnúť jednotlivé možnosti a postup.

Ak nemáte genetickú poruchu tvorby skloviny, tak zloženie skloviny je viacmenej rovnaké u všetkých ľudí. Sklovina je síce veľmi pevná, ale zároveň krehká. Ak nie je podložená dostatočnou vrstvou zdravého dentínu tak praská. Problémom praskajúcich zubov je ich nesprávne ošetrenie. Ak sa ponechajú pri ošetrení príliš tenké steny zuba a zvyšok sa doplní výplňou, tak takto oslabené steny zuba nevydržia žuvacie tlaky a prasknú. Riešením je neponechávať tenké a oslabené steny skloviny a dentínu pri ošetrení, ale radšej ich ochrániť pomocou koruniek alebo onlay.

Nie. Spolupráca so zdravotnými poisťovňami má pre nás a pre našich pacientov stále viac negatív ako pozitív.

Áno, po dohovore s vaším ošetrujúcim zubným lekárom to je možné.

Čistite si zuby dvakrát denne s mäkkou a hustou kefkou. Čistenie by malo trvať minimálne 2 – 3 min., ale viac ako čas je dôležitá kvalita čistenia. Vymieňajte zubnú kefku každé tri mesiace a vždy po infekcii horných dýchacích ciest. Opotrebovaná kefka nečistí zuby dôkladne a zvyšuje sa v nej výskyt baktérii. Držte svoju zubnú kefku jemne naklonenú, ideálne pod uhlom 45 stupňov. Jemnými krúživými pohybmi kefkou pomaly postupujte tak, aby ste vyčistili všetky zuby. Používajte len mierny tlak. Dôkladne vyčistite vonkajšiu stranu zubov hornej a dolnej čeľuste, následne aj ich vnútorné plôšky. Na vyčistenie medzizubných priestorov použite dentálnu niť a medzizubnú kefku. Na dôkladné očistenie problémových úsekov použite jednozväzkovú kefku.

Dentálna hygiena ponúka:

  • Zhodnotenie zdravotného stavu ďasien a závesného aparátu zubov – parodontu. Stanovenie PBI indexu na lepšiu orientáciu stavu ústnej hygieny.
  • Bezbolestné odstránenie zubného kameňa a povlakov mechanicky pomocou ručných inštrumentov a ultrazvukom.
  • Odstránenie pigmentových škvŕn od kávy, čaju cigariet, vína a iných farbív pomocou pieskovania. Vyleštenie povrchu zubov leštiacimi pastami.
  • Vysvetlenie a nácvik správnej domácej starostlivosti o zuby a ďasná.
  • Aplikácia fluoridových gélov na zvýšenie odolnosti skloviny proti kyselinám tvorenými baktériami.
  • Ošetrenie parodontálnych vačkov, výplach a použitie chlorhexidínového gélu.

Predchádzať zubným problémom môžeme jedine prevenciou. Prevenciu rozdeľujeme na 3 druhy:

Primárna prevencia – je zameraná na predchádzanie tvorby nových zubných kazov a vzniku zápalu ďasien. Ďalej profesionálna a domáca dentálna hygiena, úprava stravovacích návykov, fluoridácia.

Sekundárna prevencia – čo najskoršia diagnostika zubných kazov a zápalov parodontu. Predchádzanie zbytočne komplikovaným a drahým ošetreniam. Rovnako pravidelné prehliadky, používanie moderných diagnostických metód.

Terciárna prevencia – ošetrenie poškodených zubov a tkanív čo najkvalitnejšie, aby sa predchádzalo ďalšiemu poškodeniu.

Po zákroku nie je v ústach žiadna otvorená rana, preto je hojenie veľmi rýchle. Môžete cítiť určitý diskomfort, ktorý je možné tlmiť bežne dostupnými liekmi proti bolesti.

Nie, celý zákrok je robený v lokálnom znecitlivení v ambulancii takisto ako napríklad bežná výplň. Akonáhle zaúčinkuje lokálne anestetikum, necítite žiadnu bolesť.

To závisí od počtu a lokalizácie zavádzaných implantátov. Umiestnenie jedného nekomplikovaného implantátu trvá obyčajne menej ako jednu hodinu.

Ak je implantát dobre zavedený a vhojený a pacient sa o implantát dobre stará, tak svoju funkciu plní mnoho rokov.

Neprijatie implantátu z dôvodu alergie sa vďaka biokompatibilite titánu nestáva. Občas sa môže stať, že implantát sa nespojí s kosťou z dôvodu infekcie. Ak nenastane spojenie s kosťou, implantát je explantovaný, kosť sa nechá zahojiť a implantuje sa ďalší implantát.

Chcete sa nás niečo spýtať? Kontaktujte nás.

Telefón: +421 948 914 814
E-mail: info@somadent.sk
Jiráskova 187/3
Slovensko, Stará Turá, 91601